მასწავლებლის სახელი,გვარი,
პირადი ნომერი: ლაურა გოტიაშვილი
საგანი:
ქართული, როგორც მეორე ენა
სწავლების საფეხური/კლასი:
მეოთხე კლასი
მოსწავლეთა რაოდენობა:
4
გაკვეთილის თემა:
ცხოველთა სამყარო
გაკვეთილის მიზანი:
შინაური და გარეული ცხოველებისა და ფრინველების დასახელებების შესწავლა
N
|
აქტივობის აღწერა
|
გამოყენებული მეთოდი/მეთოდები
|
კლასის ორგანიზების ფორმა/ფორმები
|
სასწავლო რესურსები
|
დრო (წთ.)
|
1
|
ცხოველების დაყოფა შინაურ და გარეულ ცხოველებად
|
T დიაგრამა
|
ინდივიდუალური
|
ნაბეჭდი T დიაგრამის
ბლანკი
|
10 წთ.
|
2
|
გაკვეთილის
შეჯამება
მიზანი
:გაკვეთილ
ზე
განხილული
საკითხის
გაგება
- გააზრების
|
კითხვის დასმა
|
საერთო საკლასო
|
სლაიდზე ასახული სურათები, პრეზენტაცია
|
10 წთ.
|
3
|
ცხოველთა ხმების ამოცნობა
|
კითხვის დასმა აუდიო მასალის მოსმენის საფუძველზე
|
ინდივიდუალური
|
აუდიო მასალა
|
20 წთ.
|
4
|
საშინაო დავალების მიცემა
|
თავისუფალი თემა: ჩემი საყვარელი ცხოველი
|
ინდივიდუალური
|
|
5 წთ.
|
|
|
|
|
|
|
შეფასების რუბრიკა
კრიტერიუმი
|
არადამაკმაყოფილებელი
|
დამაკმაყოფილებელი
|
კარგი
|
ძალიან კარგი
|
ჩართულობა
|
არ მონაწილეობს აქტივობებში, ან მონაწილეობს ძალიან
იშვიათად
|
იშვიათად მონაწილეობს და შეაქვს წვლილი მხოლოდ ზოგიერთ
აქტივობაში
|
აქტიურად მონაწილეობს და შეაქვს წვლილი აქტივობების
უმრავლესობაში.
|
აქტიურად მონაწილეობს და შეაქვს მნიშვნელოვანი წვლილი
ყველა აქტივობაში.
|
თანამშრომლობა
|
არ
თანამშრომლობს ან ძალიან იშვიათად თანატოლებთან წყვილებში/ჯგუფებში მუშაობის დროს.
|
იშვიათად
თანამშრომლობს თანატოლებთან წყვილებში/ჯგუფებში მუშაობის დროს.
|
ხშირად
თანამშრომლობს კოლეგებთან წყვილებში/ჯგუფებში მუშაობის დრ
|
ყოველთვის
თანამშრომლობს
წყვილებში/ჯგუფებში მუშაობის დროს.
|
მოტივაცია
|
არ ავლენს ინტერესს სასწავლო აქტივობის მიმართ.
|
იშვიათად ავლენს პოზიტიურ დამოკიდებულებას სასწავლო
აქტივობის მიმართ. ზოგჯერ ხალისით ერთვება მუშაობაში.
|
ხშირად ავლენს ინტერესს სასწავლო აქტივობის მიმართ.
|
ყოველთვის ავლენს ინტერესს სასწავლო აქტივობის მიმართ.
მუდმივად ხალისითაა ჩართული მუშაობაში.
|
No comments:
Post a Comment